8 та 9 травня

11.05.2016 11:42

Згідно з Указом Президента «Про заходи з відзначення у 2015 році 70-ї річниці Перемоги над нацизмом у Європі та 70-ї річниці завершення Другої світової війни» та Закону «Про увічнення перемоги над нацизмом у Другій світовій війні 1939–1945 років»  Україна розпочинає нову традицію святкування 8 та 9 травня в європейському дусі пам’яті та примирення.

Новий зміст відзначення Дня пам’яті та примирення і Дня перемоги включає в себе:

- переосмислення подій ІІ світової війни, руйнування радянських історичних міфів, чесний діалог навколо складних сторінок минулого;
- рівне вшанування пам’яті кожного, хто боровся з нацизмом, підкреслення солідарності та бойового братерства усіх Об’єднаних Націй, як держав, так і бездержавних тоді народів (євреїв, українців та ін);
- перенесення акценту з історії військових дій на історії конкретних людей, а відтак відмову від святкування на користь вшанування.
Символ відзначення Дня пам’яті та примирення і Дня перемоги — червоний мак.
Гасло “1939—1945. Пам’ятаємо. Перемагаємо”.

https://youtu.be/UQO_Jew0rMI  -- Батурин. День пам'яті та примирення 8 травня 2016 року. Учениця Батуринської ЗОШ І - ІІІ ступенів Петрук Вікторія виконує свій авторський вірш, присвячений воїнам АТО.

 

https://youtu.be/PPjEc0o0OAs  -  Батурин. День пам'яті та примирення 8 травня 2016 року. Учениця Батуринської ЗОШ І - ІІІ ступенів Кокшарова Єва виконує вірш « Любіть Україну ».