День визволення Батурина від німецько-фашистських загарбників, спільний захід працівників НІКЗ "Гетьманська столиця" та учнів нашої школи

08.09.2015 11:29

7 вересня  у Батуринській загальноосвітній школі відбувся науково-просвітницький захід "Пам’яті вічний вогонь", з нагоди 72-річниці з дня звільнення Батурина від нацистських загарбників. Громада зібралася, щоб згадати тих, хто поліг в боротьбі з коричневою чумою ХХ століття– нацизмом, хто визволяв рідну землю від окупантів.

Війна і зараз забирає життя наших співгромадян.  На захисті державності України гинуть і втрачають здоров’я тисячі українців.     Бахмаччина і Батурин теж вносять свій внесок у справу захисту держави від агресора. Свою криваву данину серед наших земляків смерть почала збирати ще на Майдані, у лютому 2014-го. Серед загиблих  -  семеро наших земляків - уродженців Бахмаччини, які  віддали найдорожче -своє життя - за наше право жити в незалежній, цивілізованій,  європейській Україні. 
    Виставку, "Герої не вмирають",  підготовлену заповідником спеціально до цього дня,  презентували, як данину пам’яті справжнім чоловікам і героям, якими можемо пишатися.  Їх імена назавжди залишаться на скрижалях історії і в наших серцях -  Герой України, Василь Прохорський, Юрій Бутусов, Віктор Кеслер, Володимир Лестуха, Олександр Пащенко.  Більш детально розповідь прозвучала про двох із загиблих - Олександра Ровного,  із сусіднього села Матіївки, та сина Батуринського міського голови Леоніда Душі -Станіслава Душу. Цю хвилюючу місію виконали активні учасники історичного гуртка "Батуринський курінь" заповідника "Гетьманська столиця" Максим Нескуба та Євгенія Біліченко. Скорботні секунди хвилини мовчання за загиблими об’єднали аудиторію заходу.
    Затамувавши подих, слухали учні і гості пісні на воєнну тематику у виконанні  дуетів Вікторії Огієвської  та Оксани Винник, Людмили Пендюх та Сушко Світлани, Марини Петровської і Сушко Світлани.
    Сподіваємося, що цей урок мужності, організований і проведений педагогами школи і заповідника, назавжди закарбується в пам’яті майбутніх захисників Вітчизни. 

    Виставка "Герої не вмирають" буде експонуватися впродовж кількох місяців на Цитаделі Батуринської фортеці. І дай Боже, щоб нам не довелося поповнювати цей страшний список загиблих!...