Є пам'ять, якій не буде кінця...

06.09.2016 12:42

Є пам'ять, якій не буде кінця...

    6 вересня 2016 року, в день 73-ї річниці звільнення Батурина від нацистських окупантів, у Батуринській ЗОШ І-ІІІ ступенів відбувся науково-просвітницький захід «Пам’яті вічний вогонь». Розпочались урочистості з того, що всі присутні на заході акапельно виконали Гімн України. Потім із привітальним зворушливим словом виступив Батуринський міський голова Леонід Душа, який у своїй промові згадав тих, хто поліг в боротьбі з нацизмом, а також тих, хто гине сьогодні, захищаючи рідну землю. 
    Науковий співробітник заповідника «Гетьманська столиця» Наталія Пільтяй розповіла присутнім про визволення Батурина у вересні 1943 року. Школярі із цікавістю слухали про довгоочікуване звільнення рідного міста, про воїнів полеглих геройською смертю, про хлопчаків та дівчат, чиє дитинство і юність опалило жахливе полум’я війни. Одним з таких хлопчаків був 14-ти річний батуринець Степан Донець, подвиг якого будемо пам'ятати завжди. Про те як дитиною він взяв участь у визволенні рідного Батурина, розповів учням його син Василь Донець. Згадуючи імена героїв, неможливо оминути увагою постать уродженця міста Миколи Васильовича Кадуна. За мужність і героїзм гвардії капітан, М.В. Кадун 3 червня 1944 року був удостоєний звання Героя Радянського Союзу. Пам’ятник Миколи Васильовича, що прикрашає територію школи з 1975 року, нагадує молодому поколінню про славетного земляка та про його подвиги.
     Не згасне пам’ять і вічна слава про визволителів нашої землі від нацистських окупантів. Ми схиляємо голову перед світлою пам’яттю загиблих і віддаємо належне живим фронтовикам, які своїм життям і ратним подвигом здобули мир. Адже саме пам’ять є духовно-історичним надбанням нашого народу. Не щезне в пам'яті людській, не піде в забуття великий подвиг і велика трагедія нашого народу - його битва, його перемога над нацизмом. 
     На жаль сьогодні солдатських могил в Україні більшає практично щодня. Всім відомо, що з початку 2014 р. в Україні триває військове протистояння, інспіроване Росією, яке зламало долі мільйонів українців. Українська земля виплекала нових героїв-героїв сучасності. 13 батуринців є членами районної спілки воїнів-ветеранів АТО «Вогонь відродження»: о. Роман Кривко, Сергій Глушко, Сергій Крутоголов, Іван Какама, Олег Клименко, Руслан Топішко, Руслан Мовтян, Руслан Сергієнко та Вячеслав Чепур, Ігор Носуля, Олександр Ребров, Роман Дробязко та Юрій Рось.
    Низько вклоняємось всім тим, хто воював, воює і буде воювати. Скільки болі і материнських сліз пролито, скільки юних синів України і справжніх героїв-патріотів лежить в землі. Восьмеро наших земляків - уродженців Бахмаччини віддали найдорожче — своє життя — за наше право жити в цивілізованій, європейській Україні це Василь Прохорський, Юрій Бутусов, Віктор Кеслер, Олександр Ровний, Станіслав Душа, Володимир Лестуха, Олександр Пащенко, Сергій Кошмал. Дитинство та юність двох із загиблих героїв О. Ровного та С. Душі пов’язані з Батурином. Сестра загиблого Олександра та батько Станіслава були шановними гостями на заході. Щедрими та тривалими оплесками всі присутні дякували рідним за героїв. До виступів приєдналися учні Батуринської ЗОШ І-ІІІ ступенів. Каріна Паращенко та Дарина Васюк розповіли біографії героїв-земляків учасників АТО. Яна Карацюба прочитала вірш Т. Смiлянець «Вільна ненько!», Даша Горбань – Н. Красоткіної «Мир на землі», Єва Кокшарова – С. Савона «Я хочу миру на моїй землі!» та Вікторія Петрук продекламувала авторський вірш-роздум «Війна».
    Вшановуючи загиблих героїв хвилиною мовчання, зі сльозами на очах всі схилили голови перед світлою пам’яттю тих, хто віддав своє життя за незалежність України, увійшовши у безсмертя. 
    Закінчився науково-просвітницький захід покладанням квітів. Честь покласти букети до могил визволителів Батурина, похованих на Братському кладовищі парку «Кочубеївський», до пам'ятника М.В. Кадуну, до Кургану Слави надали активним учасникам загону пластунів «Батуринські соколи» ім. Д. Чечеля та вихованцям історичного гуртка «Батуринський курінь».
   

    

  • Click to open image!
  • Click to open image!
  • Click to open image!
  • Click to open image!
  • Click to open image!