Революція Гідності

20.02.2018 16:31

Їх назвали Небесною Сотнею – українців, які загинули в Києві на Майдані, вулицях Грушевського та Інститутській. Гинули за честь, за волю, за право бути Українцем і за свою Батьківщину. Героїчна Сотня, зробивши перший крок, журавлиним ключем полинула у вирій вічності, ставши нашими Ангелами-Охоронцями на небі.

      З таких рядків 20 лютого в Батуринській ЗОШ І-ІІІ ступенів імені Григора Орлика відбулась загальношкільна лінійка-реквієм, приурочена вшануванню пам’яті Героїв Небесної Сотні. Описати, а тим більше відчути глибину трагедії і болю, які впали невимовним тягарем на Україну, нині не під силу нікому. Гіркі події лютого 2014 року не могли залишити байдужими вчителів та учнів нашої школи.  

    Ми згадали всі криваві події Революції Гідності, декламували патріотичні вірші, озвучували трагічні історичні факти, подивились відеосюжети з подій Майдану, а зазирнувши в очі героїв завдяки фото на екрані, відчули незламність духу, героїзм і просто неймовірну щирість і доброту їх душ і сердець. Школярі у скорботі схилили низько голови перед пам'яттю людей різного віку, яких вбили у мирний час ХХІ ст. та вшанували їх хвилиною мовчання.

     Кожен зробив для себе висновок, що боротьба за права і свободи українців ще триває, що революцію Гідності, насамперед, слід починати із себе, задавши собі кілька питань: "У якій Україні хочу жити і працювати я?", "В якій державі житимуть і зростатимуть наші діти?", "Що для цього треба зробити?".

 Шанс на зміни нам дістався дорогою ціною, ціною людських жертв, ціною втрати частини території. Ми щодня повинні пам’ятати про тих, хто віддав своє життя за Україну – за таку Україну, про яку усі ми мріємо…